Prostredie Nízkych Tatier ponúka veľké množstvo aktivít a príliežitostí na aktívny oddych a trávenie voľného času. Svoje čaro má počas každého ročného obobia, každý si teda príde na sovje. Milovníci zimného obdobia môžu v tejto oblasti navštíviť lyžiarske strediská a vychutnať si množstvo dráh, svahov a tratí. 

Obľúbeným zimným športom v tejto oblasti je aj skialpinizmus. Ide o horské lyžovanie a je v jedným z najkrajších zimných športov. Je spojením voľného lyžovania, lezeckých schopností a navigácie. Ponúka možnosť úniku z preľudnených zjazdoviek, kedy môžete obdivovať krásy tichej prírody, hôr a lesov. Čo je však najobľúbenejšou výhodou skialpinizmu je to, že si môžete užívať lyžovanie v neporušenom snehovom prašane. Oblasť Ski Tále je ideálnym miestom, kde nájdete spojenie tohto všetkého. V tomto stredisku si môžete vychutnať krásy prírody a to prostredníctvom pohybu, ktorým precvičíte celé telo a urobíte tak niečo aj pre svoje zdravie.

Skiaplinizmus sa v dnešnej dobe stáva čoraz viac populárnym zimným športom. Jeho zrejme najväčšou praktickou východou je zbavenie sa čakania v rade na vlek. Pri dobrom počasí dokonca môžete počas lyžovania obdivovať aj nezabudnuteľné scenérie pri pohľade na snehom zaliate štíty hôr.

V okolí Hotela Partizán si môžete vybrať z viacerých stredísk. Spomínané Ski Tále sa nachádzajú len 1 kilometer od hotela. Mýto pod Ďumbierom je od hotela vzdialené 4 kilometre a Jasná, Chopok juh 8 kilometrov. Vybrať sa môžete aj na Čertovicu, tá sa od hotela nachádza vo vzdialenosti 20 kilometrov. Všetky strediská ponúkajú kvalitné a upravené zjazdovky.

Hotel Partizán dokonca medzi svojimi službami ponúka možnosť uschovania lyží, snowboardov, sušenie lyžiarok a snowboardových topánok. V prípade, že by ste mali o záujem o zimné športy v tejto lokalite a zajímajú vás možnosti ubytovanie, pokojne navštívte www.partizan.sk hotela a informujte sa.