Jeseň sa už pomaly končí a zima klope na dvere. Na toto ročné obdobie sa nemusíme tešiť len kvôli sviatkom, ktoré sa každodoročne v tomto čase oslavujú, no mnoho z nás poteší príchod snehovej pokrývky, najmä vďaka možnosti konečne po roku vybrať sa na lyžiarske svahy. Každý zabehnutý lyžiar už vie, čo všetko ho počas príprav na lyžovačku bude sprevádzať. No čo ak ste na lyžiach ešte nikdy nestáli? Čo by ste mali pred samotnou lyžovačkou urobiť?

 

Ak ste ešte nikdy na lyžiach nestáli, pravdepodobne budete pred samotnou lyžovačkou pociťovať nadšenie, ale aj strach zároveň. Nemusíte sa obávať, ide o úplne normálne pocity. V prvom rade by ste si mali byť vedomí svojej vlastnej kondície, aby sa nestalo, že to hneď prvýkrát preženiete. Môžete sa pred lyžovačkou nejaké obdobie pripravovať, najlepšie posilnením dolných končatín, ktoré pri lyžovaní budete využívať najviac. Dôležitým a podstatným krokom je aj výber destinácie. Ideálnym strediskom na začiatok vašej lyžiarskej kariéry je Ski Tále v Nízkych Tatrách. 

 

Na tomto mieste nájdete veľmi dobre upravené a kvalitné zjazdovky pre začiatočníkov, ale aj pokročilých. Okrem toho sa tu nachádzajú aj mastrovské dráhy a freeridové zóny. Okrem samotnej lokality je veľmi podstatný faktor aj ubytovanie. Najideálnejšou voľbou v prostredí Nízkych Tatier je Hotel Partizán, ktorý sa nachádza v blízkosti viacerých lyžiarskych stredísk, a tak budete mať možnosť výberu. Ponúka aj víkendové pobyty, počas ktorých si okrem lyžovačky môžete užiť aj wellness či iné druhy oddychu. Navyše, môžete sa vybrať aj na pobyt s deťmi

 

Hotel ponúka možnosti trávenia času aj pre vaše ratolesti. Je certifikovaným zariadením priateľským k deťom a rodinám. Ponúka služby, ktoré majú pochopenie voči deťom a ich rodinám, aj špecifickým potrebám. V hoteli nájdete detský bazén, rodinný saunový svet, detské kútiky, detské animačné centrum, detskú herňu či dokonca, môžu si zajazdiť na koňoch.

 

Ak sa chystáte na lyžovačku a neviete, čo s vašimi ratolesťami, Hotel Partizán je vynikajúce riešenie. Kým vy budete oddychovať, vaše detičky sa môžu pokojne hrať bez toho, aby ste sabáli, že ich to nebude baviť, alebo sa budú nudiť. Na tomto mieste si teda každý člen rodiny príde na to svoje.